Плакати "Математика кроз векове" 2016.


У оквиру манифестације Дани математике у Новом Саду, 

у петак и суботу, 9-10. децембра 2016.
одржана је изложба плаката под насловом "Математика кроз векове". 

На изложбу је пристигло 38 плаката, и сви одабрани плакати су били изложени током трајања манифестације "Дани математике у Новом Саду" у холу испред Амфитеатра 1 Департмана за математику и информатику. Био је то прави празник математике, који је доказао како су наши ученици препуни маште и да вешто баратају пакетима за дигиталну обраду слика. Сви учесници манифестације су се истински дивили креативности аутора!

Сви аутори изложених плаката, као и њихови ментори, добили су Сертификат о учешћу на Изложби, а 9 од пристиглих плаката је и посебно награђено. 

У процесу је поставка свих свих плаката, са назнаком додељених награда. Неки плакати су стигли у формату који пре поставке захтевају конверзију у одговарајући формат, па ће бити постављени за који дан.
По жељи, папирне верзије плаката аутори могу преузети на Департману за математику и информатику. О начину преузимања плаката договорићемо се emailom, пишите нам на dmns@uns.ac.rs.

Galerija plakata sa izložbe "Matematika kroz vekove"



Галерија плаката са изложбе постављена и на Facebook групи ДМНС!

Списак плаката на Изложби "Математика кроз векове"
9-10 децембар 2016.

 
Редни број Наслов Школа Име школе Место Аутори Ментор
1 Математика кроз векове Гимназија Исидора Секулић Нови Сад Никола Грбовић, Душица Николић, Софија Микарић Јасминка Радовановић
2 Математика кроз векове Гимназија Лаза Костић Нови Сад Бранислава Јанковић Славица Трнинић
3 Математика кроз векове Гимназија Јован Јовановић Змај Нови Сад Катарина Веселиновић, Анастасија Гончарова, Марија Димитријевић Сања Лозић
4 Златни пресек Средња стручна школа  Средња стручна школа Нови Сад Нови Сад Бегановић Инес, Љеваја Милица, Софија Микарић Радослав Божић
5 Математика кроз векове Техничка Техничка школа Бечеј Бечеј Марко Киш, Александра Арсић, Миодраг Зеремски Сања Обрадовић
6 Бројеви кроз историју Гимназија Светозар Марковић   Лука Зечев, Милан Маглов, Лука Тумбас Љубица Дејановић
7 Математика код цивилизације Маја (принцип Тезлтал) Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Елена Тадић, Димитрије Бајагић, Милица Радојевић Анита Стојановић
8 Артефакти математике Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Елена Тадић, Димитрије Бајагић, Милица Радојевић Анита Стојановић
9 Историја рачунарских машина Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Елена Тадић, Димитрије Бајагић, Милица Радојевић Анита Стојановић
10 Допринос са Истока: Кинеска математика Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Елена Тадић, Димитрије Бајагић, Милица Радојевић Анита Стојановић
11 Математика кроз векове Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Вељко Павловић, Невена Лугоња, Николина Кнежевић Љубица Дејановић
12 Како је од првих сазнања до данас текао развој математике? Средња стручна школа  Бранко Радичевић Рума Гршић Тијана, Милошевић Крунислава Андрић Бранка
13 Питагора кроз векове Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Маша Бабин Лацић, Тара Рељић,  Мина Жугић Сандра Томашевић
14 Математика кроз векове Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Ана Филиповић, Владимир Вујасиновић  Сандра Томашевић
15 Фибоначи Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Сергеј Иванчев, Војо Давидовић Драгана Петковић
16 Фрактали Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Сергеј Иванчев, Војо Давидовић Драгана Петковић
17 Кеопсова пирамида Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Лазар Сарић, Петар Билић Драгана Петковић
18 Математика кроз векове Гимназија Лаза Костић Нови Сад Бојана Матковић, Јелена Мишић Мелита Хроњец Ћоћкало
19 Математика кроз векове Гимназија Лаза Костић Нови Сад Цветојевић Бојана, Рељин Магдалена Миленко Јовић, Јасмина Вуковљак, Тања Кочиш
20 Увек ћемо бити повезани Гимназија Лаза Костић Нови Сад Сењи Кристина, Јовић Бојана  Светлана Мандић Атлас
21 Паскалов троугао Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Иван Стајић, Сергеј Патарић  Драгана Петковић
22 Декартов
 координатни систем
Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Коцев Илија, Шкрбић Александар, Шкрбић Милош Каја Маричић
23 Рене Декарт Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Милосављевић Ђорђе, Клашња Никола Каја Маричић
24 Златни пресек Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Стојаковић Стефан, Тривучин Борис Каја Маричић
25 Вигнере шифра Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Павловић Петар, Пеце Анредла Жолт Каја Маричић
26 Правилни полиедри Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Павловић Стефан, Ћурчић Никола Каја Маричић
27 Бројеви кроз векове Гимназија Лаза Костић Нови Сад Нађа Малешевић, Марија Ливопоњац, Мина Костић Игор Перковић
28 Кохова крива Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Јован Дроњак, Лалић Александар Каја Маричић
29 Експоненцијална функција Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Лазић Владимир, Дракулић Марко Каја Маричић
30 Рубикова коцка Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Николина Васовић, Стефан Папић, Данијела Полић Каја Маричић
31 Питагорина теорема Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Крстић Немања, Миловчевић Мирослав Каја Маричић
32 Исак Њутн Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Рајко Марјановић, Давид Штековић, Лука Драгаш Каја Маричић
33 Рачунање пре дигитрона Гимназија Светозар Марковић Нови Сад Мина Поповић, Милица Митровић Љубица Дејановић
34 Архимед Средња машинска школа Средња машинска школа Нови Сад Алексић Владимир, Вираг Игор Каја Маричић
35 Математика кроз векове Техничка школа Техничка школа Бечеј Игор Хербут, Лука Обрадовић Сања Обрадовић
36 Математика кроз векове Техничка школа Техничка школа Бечеј Саша Бураи,  Александра Дурић,  Милан Јанковић Сања Обрадовић
37 Математика кроз векове Гимназија Гимназија Бечеј Бечеј Балинт Сечеди Сања Обрадовић
38 Математика кроз векове Гимназија Исидора Секулић Нови Сад Бојан Савић, Станко Јовић, Борис Беоковић Јасминка Радовановић

Награђени плакати:

Посебна прва награда

Плакат бр. 2: Бранислава Јанковић, Гимназија „Лаза Костић“, Нови Сад  

Прве награде

  • ·         Плакат бр. 3: Катарина Веселиновић, Анастасија Гончарова, Марија Димитријевић, Гимназија „Ј.Ј. Змај“, Нови Сад 
  • ·         Плакат бр. 8:Елена Тадић, Димитрије Бајагић, Милица Радојевић, Гимназија „Светозар Марковић“, Нови Сад
  • ·         Плакат бр. 12:  Гршић Тијана, Милошевић Крунислава, Средња стручна школа „Бранко Радичевић“, Рума

Друге награде

  • ·         Плакат бр 33:  Мина Поповић, Милица Митровић, Гимназија „Светозар Марковић“, Нови Сад
  • ·         Плакат бр.  24: Стојаковић Стефан, Тривучић Борис, Средња машинска школа, Нови Сад
  • ·         Плакат бр.. 20:  Сењи Кристина, Јовић Бојана, Гимназија „Лаза Костић“, Нови Сад

Треће награде

  • ·         Плакат бр. 6: Лука Зечев, Милан Маглов, Лука Тумбас, Гимназија „Светозар Марковић“, Нови Сад
  • ·         Плакат бр. 28: Јован Дроњак, Лалић Александар, Средња машинска школа, Нови Сад
Comments