Prvi matematički pub kviz „KvizoMath 2021“, u Novom Sadu!

U okviru manifestacije Dani matematike u Novom Sadu, u četvrtak, 18. novembra 2021, biće održan specijalni pub kviz pod nazivom „KvizoMath 2021“, u organizaciji Društva matematičara Novog Sada, u saradnji sa Bezza Caffeom.

Cilj kviza je pre svega promocija matematike i razbijanje predrasuda o matematičarima.

Poznato je da postoji nemali broj matematičara i informatičara koji su redovni učesnici pub kvizova u Novom Sadu. Pozivamo da se na kviz prijave ekipe studenata matematike ili informatike (studenti osnovnih, master i doktorskih studija), zatim ekipe mladih asistenata i docenata matematičara ili informatičara, kao i ekipe iskusnih profesora matematičara ili informatičara. Naravno, moguće je prijaviti i mešovitu ekipu koja bi se sastojala od studenata, asistenata i profesora. Ostale ekipe će biti nematematičke, sa bogate novosadske pub kviz scene.

Kviz masteri i voditelji su profesori matematike sa PMFa u Novom Sadu. Učešće na kvizu je besplatno, a organizatori spremaju lepe nagrade za pobedničke ekipe. Uskoro otvaramo elektronske prijave!