Nagradni konkurs: Kratak film o matematici

Društvo matematičara u Novom Sadu raspisuje KONKURS „Matematičke minijature 2022“ – Kratki filmovi o matematici. Konkurs se raspisuje za kratke video snimke (kratki film) koji prezentuju neku temu iz matematike.  Video snimak se može napraviti pomoću bilo kog uređaja (mobilni telefon, kamera, tablet). U izradi video snimka mogu da učestvuju učenici svih srednjih škola iz Srbije. Tim za izradu jednog rada može da ima najviše četiri učenika. Autor može konkurisati sa najviše tri rada. Trajanje video snimka je najviše 2 minuta. Video snimak je potrebno poslati u mp4 formatu, orijentacija ekrana Landscape, rezolucija  1920h1080  (16:9).

Na kraju video snimka je potrebno imati odjavnu špicu u čemu će se videti podaci o autorima. Video snimci za konkurs kao i podaci o autorima se dostavljaju u elektronskoj formi, preko elektronske prijave koja će se objaviti na sajtu Društva matematičara Novog Sada www.dmns.edu.rs

Rok za slanje radova: ponedeljak, 14. novembar 2022, do 12 časova.

Pročitajte kompletan tekst konkursa ovde.